Milano Nuova Accademia di Belle Arti, 'Moda Tasarımı' Bölümü 2003 mezunu olan Özge Derman, 2012'de Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi 'Dans' Anasanat Dalı'ndan ikinci lisans derecesini almıştır. Bu eğitim süresince birçok yerli ve yabancı eğitmen ile Modern Dans, Klasik Bale, Doğaçlama, Dans Repertuarı ve Kompozisyonu, Anatomi, Müzik ve Ritim üzerine çalışmıştır. 2000 senesinde Paris Institut Duperré’de Moda tasarımı, 2009 senesinde Antwerp Koninklijk Conservatorium’da Dans eğitimleri almıştır. 2015 yılında Paris Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS)'den 'Sanat ve Dil' alanında master derecesini almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Galatasaray Üniversitesi 'Sosyoloji' alanında ikinci master derecesini almıştır. Halihazırda EHESS Paris'te sanat sosyolojisi ve toplumsal hareketler sosyolojisi üzerine doktora çalışmalarını sürdürmektedir. 

Balance Body University (USA) Pilates Matwork, Reformer ve Trapeze Cadillac Sertifikaları'na sahiptir. Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi (SVYASA-Hindistan / Yoga Alliance RYT200) Yoga eğitmenliği sertifikasına sahiptir. Shaqtiwe.com kurucusu ve tasarımcısıdır. Moda Tasarımcısı olarak Türkiye’de ve yurtdışındaki profesyonel tasarımcı olarak iş hayatı yanında kendisine ait birçok koreografiyi sergileme firsatı bulmuştur. Avusturya, Belçika, Fransa, İstanbul ve Hollanda'da workshoplara katılmıştır.  2010 yılında Pilates, Dans ve Bale eğitimi vermek amacıyla Özge Derman Studio’yu kurmuştur. 


ÖZGE DERMAN


pilates, yoga, çağdaş dans ve bale eğitmeni

2008 senesinde Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan Ayşe Derman, 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi'nden Pazarlama İletişimi Master derecesini almıştır. Üniversite eğitiminin yanında uzun yıllar farklı eğitmenlerden pilates, modern dans ve bale eğitimi almıştır ve Balanced Body Pilates Mat ve Reformer Eğitmenlik Sertifikaları'na sahiptir. 2014 yılından itibaren Özge Derman Studio'da Pilates mat ve reformer eğitmenliği yapmaktadır. İletişim ve pazarlama alanındaki kariyerini 2017 itibariyle Özge Derman Studio veShaqtiwe 'de sürdürmektedir.

AYŞE DERMAN

pilates eğitmeni

1972 doğumlu İpek Yılmaz, Marmara Üniversitesi Ekonomi lisans ve marketing management yüksek lisansına sahiptir. 11 yıllık profesyonel iş hayatının ardından hobi ile işi birleştirip Zumba ve koşuyu hayatının odağına koymaya karar vermiştir. Zumba ile 2009 senesinde Beto Perez'in Türkiye'ye gelmesi ile tanışmış ve kendisinin verdiği masterclass'ı tamamlamasıyla da Zumba ailesine katılmıştır. Koşuya da 2009 senesinde ilk kez Antalya'da düzenlenen Runtalya maratonunda 10k koşarak başlamış, o zamandan beri tüm Avrasya şimdiki adıyla istanbul maratonuna katılmaktadır. İpek hoca halen lisanslı atlet olarak yurtiçi ve yurtdışında maratonlara katılmakta, pilates eğitmenliği yapmakta ve 2014 senesinden itibaren zumba eğitmeni olarak Özge Derman Studio'da ders vermektedir.

 İPEK YILMAZ

zumba ve pilates eğitmeni

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi, Dans Anasanat Dalı’ndan mezun olan Seçil Kaynarkan bu eğitim kapsamında Modern Dans, Klasik Bale, Drama ve Doğaçlama, Dans Tarihi, Dans Araştırmaları, Sanat Pedagojisi, Müzik ve Ritim, Anatomi, Dans Kompozisyonu ve Repertuarı derslerini almıstır. Bircok yerli  yabancı eğitmen ve koreograf ile çalışmış, eğitim hayatı süresince ve sonrasında kendi koreografilerini sergileme fırsatı bulmuştur. Yurt içinde; Genç Günler Festivali, Dünya Dans Günleri, Seas Festivali, Uluslararası Dans Kamera Festivali, ODTÜ Çağdaş Dans Festivali, yurtdışında; 4. Uluslararası Venedik Çağdaş Dans Festivali gibi festivallerde dans etmistir. 2005-2008 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Asistan Ögrenci olarak eğitimine devam ederken Istanbul Dans Tiyatrosu’nun projelerinde dans etmistir. 

Anatomi /Biomekanik, Egzersiz Fizyolojisi, The Pilates Coach Matwork Seviye-1 ve 2 ve Reformer Seviye-1 ve 2 Uluslararası Eğitim sertifikalarına sahiptir. Eğitmenliğinin yanında halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nda dansçı olarak çalışmaktadır. Kuruluşundan itibaren Özge Derman Studio'da pilates ve çağdaş dans eğitmenliği yapmaktadır. 

SEÇİL KAYNARKAN YENİGÜN

pilates ve çağdaş dans eğitmeni

Copyright Özge Derman Studio