Milano Nuova Accademia di Belle Arti, 'Moda Tasarımı' Bölümü 2003 mezunu olan Özge Derman, 2012'de Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi 'Dans' Anasanat Dalı'ndan ikinci lisans derecesini almıştır. Bu eğitim süresince birçok yerli ve yabancı eğitmen ile Modern Dans, Klasik Bale, Doğaçlama, Dans Repertuarı ve Kompozisyonu, Anatomi, Müzik ve Ritim üzerine çalışmıştır. 2000 senesinde Paris Institut Duperré’de Moda tasarımı, 2009 senesinde Antwerp Koninklijk Conservatorium’da Dans eğitimleri almıştır. 2015 yılında Paris Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS)'den 'Sanat ve Dil' alanında master derecesini almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Galatasaray Üniversitesi 'Sosyoloji' alanında ikinci master derecesini almıştır. Halihazırda EHESS Paris'te sanat sosyolojisi ve toplumsal hareketler sosyolojisi üzerine doktora çalışmalarını sürdürmektedir. 

Balanced Body (USA) Pilates Matwork, Reformer ve Trapeze Cadillac Sertifikaları'na sahiptir. Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi (SVYASA-Hindistan 250 saat / Yoga Alliance RYT200) Yoga eğitmenliği sertifikasına sahiptir. Shaqtiwe.com kurucusu ve tasarımcısıdır. Moda Tasarımcısı olarak Türkiye’de ve yurtdışındaki profesyonel tasarımcı olarak iş hayatı yanında kendisine ait birçok koreografiyi sergileme firsatı bulmuştur. Avusturya, Belçika, Fransa, İstanbul ve Hollanda'da workshoplara katılmıştır.  2010 yılında Pilates, Dans ve Bale eğitimi vermek amacıyla Özge Derman Studio’yu kurmuştur. 


ÖZGE DERMAN


pilates, yoga, çağdaş dans ve bale eğitmeni

2008 senesinde Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan Ayşe Derman, 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi'nden Pazarlama İletişimi Master derecesini almıştır. Üniversite eğitiminin yanında uzun yıllar farklı eğitmenlerden pilates, modern dans ve bale eğitimi almıştır ve Balanced Body Pilates Mat ve Reformer Eğitmenlik Sertifikaları'na sahiptir. 2014 yılından itibaren Özge Derman Studio'da Pilates mat ve reformer eğitmenliği yapmaktadır. İletişim ve pazarlama alanındaki kariyerini 2017 itibariyle Özge Derman Studio'da stüdyo yöneticisi ve eğitmen olarak; Shaqtiwe 'de pazarlama ve iletişim yöneticisi olarak sürdürmektedir.

AYŞE DERMAN

pilates eğitmeni

Betül, yogayla 18 yaşında tanıştı ve bir çok farklı yoga stilini deneyerek kendisine ve ruhuna en uygun olanı deneyimlemeye çalıştı. 2015 yılında Yara Ulcay ile 200 Saat Hatha Yoga Uzmanlaşma programının ardından Deniz Zambak ile 80 Saat Mentorlük Programını ve YogaŞala’da 300 Saat Hart Lazer ile Yoga Alliance Onaylı Terapi Yaklaşımlı İleri Seviye Uzmanlaşma Programını tamamladı.  
Betül için Yoga en güzel haliyle farkındalık anlamında.. Ve bunu şu ana kadar başına gelen en güzel şey olarak ifade ediyor...

 BETÜL EROĞLU 

yoga eğitmeni

Betül, Beykoz Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olduktan sonra özel bir firmada insan kaynakları departmanında kariyerine devam ederken Zumba Fitness® ile tanıştı. ZES Didem Zeybek'ten aldığı eğitim ile 2018'de ZIN ™ Üyesi oldu. Zumba Fitness®, Betül için eğlenerek forma girmeyi sağlayan, heyecanlandırıcı, takip etmesi kolay, efektif, Latin danslarından ilham alan ve bol kalori harcatan bir dans-fitness egzersiz programı. 

Bir grup dans-fitness egzersizi olan Zumba ile vücudunuzun her yerini çalıştırırken hem kaslarınızın kuvvetlendiğini hem de kondisyonunuzun geliştiğini farkedeceksiniz. Kişiye göre değişmekle beraber bir saatlik  Zumba dersinde ortalama 600-650 kalori harcandığını belirten Betül, eğlenerek kilo vermek isteyen herkesi Özge Derman Studio'da dersine bekliyor... 

BETÜL KESİCİ

zumba eğitmeni

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi, Dans Anasanat Dalı’ndan mezun olan Seçil Kaynarkan bu eğitim kapsamında Modern Dans, Klasik Bale, Drama ve Doğaçlama, Dans Tarihi, Dans Araştırmaları, Sanat Pedagojisi, Müzik ve Ritim, Anatomi, Dans Kompozisyonu ve Repertuarı derslerini almıstır. Bircok yerli  yabancı eğitmen ve koreograf ile çalışmış, eğitim hayatı süresince ve sonrasında kendi koreografilerini sergileme fırsatı bulmuştur. Yurt içinde; Genç Günler Festivali, Dünya Dans Günleri, Seas Festivali, Uluslararası Dans Kamera Festivali, ODTÜ Çağdaş Dans Festivali, yurtdışında; 4. Uluslararası Venedik Çağdaş Dans Festivali gibi festivallerde dans etmistir. 2005-2008 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Asistan Ögrenci olarak eğitimine devam ederken Istanbul Dans Tiyatrosu’nun projelerinde dans etmistir. 

Anatomi /Biomekanik, Egzersiz Fizyolojisi, The Pilates Coach Matwork Seviye-1 ve 2 ve Reformer Seviye-1 ve 2 Uluslararası Eğitim sertifikalarına sahiptir. Eğitmenliğinin yanında halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nda dansçı olarak çalışmaktadır. Kuruluşundan itibaren Özge Derman Studio'da pilates ve çağdaş dans eğitmenliği yapmaktadır. 

SEÇİL KAYNARKAN YENİGÜN

pilates ve çağdaş dans eğitmeni

Copyright Özge Derman Studio