ozge derman
ozge derman studio pilates
ozge derman studio zumba

Özge Derman

Pilates, yoga, modern dans, bale ve pole dance eğitmeni


Milano Nuova Accademia di Belle Arti, 'Moda Tasarımı' Bölümü 2003 mezunu olan Özge Derman, 2012'de Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi 'Dans' Anasanat Dalı'ndan ikinci lisans derecesini almıştır. Bu eğitim süresince birçok yerli ve yabancı eğitmen ile Modern Dans, Klasik Bale, Doğaçlama, Dans Repertuarı ve Kompozisyonu, Anatomi, Müzik ve Ritim üzerine çalışmıştır. 2000 senesinde Paris Institut Duperré’de Moda tasarımı, 2009 senesinde Antwerp Koninklijk Conservatorium’da Dans eğitimleri almıştır. 2015 yılında EHESS Paris'ten 'Sanat ve Dil' alanında master derecesini almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Galatasaray Üniversitesi 'Sosyoloji' alanında ikinci master derecesini almıştır. Halihazırda EHESS Paris'te doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Balance Body University (USA) Pilates Matwork, Reformer ve Trapeze Cadillac Sertifikaları'na sahiptir. Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi (SVYASA-Hindistan / Yoga Alliance 200RYT) Yoga eğitmenliği sertifikasına sahiptir. Shaqtiwe.com kurucusu ve tasarımcısıdır. Moda Tasarımcısı olarak Türkiye’de ve yurtdışındaki profesyonel tasarımcı olarak iş hayatı yanında kendisine ait birçok koreografiyi sergileme firsatı bulmuştur. Avusturya, Belçika, Fransa, İstanbul ve Hollanda'da workshoplara katılmıştır.  2010 yılında Pilates, Dans ve Bale eğitimi vermek amacıyla Özge Derman Studio’yu kurmuştur. Ayşe Derman

Pilates eğitmeni

2008 senesinde Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan Ayşe Derman, 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi'nden Pazarlama İletişimi Master derecesini almıştır. Üniversite eğitiminin yanında uzun yıllar farklı eğitmenlerden pilates, modern dans ve bale eğitimi almıştır ve Balanced Body Pilates Mat ve Reformer Eğitmenlik Sertifikaları'na sahiptir. İletişim alanında halen sürdürdüğü kariyerinin yanısıra 2014 yılından itibaren Özge Derman Studio'da Pilates mat ve reformer eğitmenliği yapmaktadır.

İpek Yılmaz

zumba ve pilates eğitmeni

1972 doğumlu İpek Yılmaz, Marmara Üniversitesi Ekonomi lisans ve marketing management yüksek lisansına sahiptir. 11 yıllık profesyonel yöneticiliğinin ardından hobi ile işi birleştirip Zumba ve koşuyu hayatının odağına koymaya karar vermiştir. Zumba ile 2009 senesinde Beto Perez'in Türkiye'ye gelmesi ile tanışmış ve kendisinin verdiği masterclass'ı tamamlamasıyla da Zumba ailesine katılmıştır. Koşuya da 2009 senesinde ilk kez Antalya'da düzenlenen Runtalya maratonunda 10k koşarak başlamış, o zamandan beri tüm Avrasya şimdiki adıyla istanbul maratonuna katılmaktadır. İpek hoca halen lisanslı atlet olarak yurtiçi ve yurtdışında maratonlara katılmakta ve zumba eğitmeni olarak Özge Derman Studio'da ders vermektedir.
 

 

 Ebru Develioğlu

Zumba ve pilates eğitmeni

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Metalurji Fakültesi 1989 mezunu olan Ebru Develioğlu, uzun yıllar birçok çokuluslu firmada görev yapmış ve  spor ve dans eğitimleri ile paralel olarak yürüttüğü meslek hayatını 2008 senesinde aldığı TDSF 1. Kademe Sosyal Latin dansları Antrenörü belgesi sonrasında tamamıyla spor ve dans eğitmenliği alanına yöneltmiştir. Sports International ve Stress Control Spor merkezlerinde  Latin dansları eğitmenliği, Sony Euresia ve Özsel Avicenna firmalarında 2 yılı aşkın süre Pilates ve Fitness antrenörlüğü yapmış, Swedish Club spor merkezinde spinning, zumba, fat burn ve pilates eğitmenliği yapmıştır. 2011 yılı sonrasında farklı spor merkezlerinde halen pilates, zumba, spinning, fat burn dersleri vermektedir. Zumba B1 ve B2 belgelerinin yanısıra Türkiye, Almanya ve İngiltere'de dans, zumba ve koreografik step üzerine birçok workshop ve eğitime katılmıştır ve The Pilates coach AFA ve ACE onaylı Pilates Matwork ve Reformer belgelerine sahiptir. Seçil Kaynarkan Yenigün

Pilates ve modern dans eğitmeni

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi, Dans Anasanat Dalı’ndan mezun olan Seçil Kaynarkan bu eğitim kapsamında Modern Dans, Klasik Bale, Drama ve Doğaçlama, Dans Tarihi, Dans Araştırmaları, Sanat Pedagojisi, Müzik ve Ritim, Anatomi, Dans Kompozisyonu ve Repertuarı derslerini almıstır. Bircok yerli  yabancı eğitmen ve koreograf ile çalışmış, eğitim hayatı süresince ve sonrasında kendi koreografilerini sergileme fırsatı bulmuştur. Yurt içinde; Genç Günler Festivali, Dünya Dans Günleri, Seas Festivali, Uluslararası Dans Kamera Festivali, ODTÜ Çağdaş Dans Festivali, yurtdışında; 4. Uluslararası Venedik Çağdaş Dans Festivali gibi festivallerde dans etmistir. 2005-2008 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Asistan Ögrenci olarak eğitimine devam ederken Istanbul Dans Tiyatrosu’nun projelerinde dans etmistir. Anatomi /Biomekanik, Egzersiz Fizyolojisi, The Pilates Coach Matwork Seviye-1 ve 2 ve Reformer Seviye-1 ve 2 Uluslararası Eğitim sertifikalarına sahiptir.  Eğitmenliğinin yanında halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nda dansçı olarak çalışmaktadır.