Pilates

Pilates, Almanya'da Joseph Pilates tarafından 20. yüzyılda geliştirilmiş egzersiz sistemidir. Nefes ile koordineli bir şekilde vücut mekaniğini kullanan bu yaklaşımda, gövde ve pelvik stabilite, kasların güçlendirilmesi ve omurga hareketliliğin arttırılması esastır. Tüm kas ve iskelet sistemi çalışırken; amaç, esneklik ve gücü artırmak için vücudu dengeli bir şekilde çalıştırmaktır. Pilates, 10 ila 100 yaş arası tüm bireylerde sindirim sistemini çalıştırır, iç organları korur ve günlük hayattaki stresi azaltır.
Pilates Reformer bir pilates aletidir. Reformer ile yapılan hareketler pilates ilkelerini kullanarak yay direnci ile yapılır. Kasları daha kısa sürede kuvvetlendirerek vücudu hızlı bir biçimde şekillendirir, Bireysel özel ders veya düet(2 kişilik) olarak yapılan Reformer düzenli yapıldığında vücudunuzu hızlı bir şekilde istediğiniz forma kavuşturur. 

Cardio-Pilates
 
Pilates duruş pozisyonunu ve hareket prensiplerini kullanarak vücudu sıkılaştırmanın yanında yağ yakımını hızlandırıcı egzersizler ile bütünlükçü bir çalışma sistemidir. Esneklik ve kas gücünü arttırarak dengeli bir çalışma sağlayan pilates, kondisyon ve kalp ritmi arttırıcı egzersizlerle yağ yakımını gerçekleştirir.  

Zumba
   
Eğlenceli bir fitness/dans olan Zumba, sporu sizin için vazgeçilmez bir yaşam biçimi haline getirirken ders başına en az 600 kalori yakmanızı ve kilo vermenizi sağlar. Kondisyon arttırır, hareketli müzikler eşliğinde vücudunuzun forma girmesini sağlar.

Yoga
 
Binlerce yıllık tarihi olan yoga temel olarak fiziksel pozlar (asanalar), sakin ve dengeli nefes alıp verme ve meditasyona dayanır. Bedende esneme ve güçlenme yaratırken, diğer taraftan zihne dinginlik getirir; düzenli uygulandığında bedensel, fiziksel ve ruhsal anlamda bir bütünlük hissi uyanmaya başlar. Uzun süreli uygulama ile çok katmanlı değişimler yaşanırken, yoganın etkileri daha ilk derste farkedilmeye başlar. Yoga dersinden çıkan kişi, kendini daha canlı, enerjik ve dinlenmiş hisseder. Ortalama 1saat 15 dk süren ders boyunca, hocanın yönlendirmesiyle belli pozlar arasında geçişler yaparak ve kimi zaman pozlarda bekleyerek bedenin farklı bölgelerini esnetip çalıştıran, nefes ve denge koordinasyonu ile çalışan kişi, dersin sonunda yaklaşık 10 dakikalık bir dinlenme ve gevşeme yaşar. Her yaşta, her türlü farklı beden tipinde yoga yapılabilir. Stresi azaltır ve aklı sakinleştirir.
Hatha Yoga Asanalarda bekleyerek, bedeni güçlendirmeyi temel alır. Pranayama (nefes egzersizleri) ile de desteklenir. Beden güçlendikçe ve esnedikçe aklı sakinleştirmek de kolaylaşır; kişi meditasyona hazır hale gelir.

Yin Yoga  Yerde sırtüstü, yan veya yüzüstü yatarak yapılan Yin Yoga'da amaç esneme ve gevşemedir. Asanalarda 3-4 dakika beklenerek kaslar ve beden tamamen gevşer, rahatlar; seans yaklaşık 10 dakikalık derin gevşeme ile sonlanır. Kardiyo egzersizleri yoğun olarak yapan ve stresli bir yaşam sürenlere özellikle önerilir. Yoğun çalışan kaslar esner, uzar ve akıl sakinleşir. 

Vinyasa Flow Yoga   Vinyasa akış demektir. Klasik yoga asanalarının akıcı bir şekilde, koordinasyonlu bir şekilde yapılması ile beden güçlenir. Hatha Yoga'ya göre daha dinamik bir yoga biçimidir. Daha tempolu ve akışlı yogayı tercih edenler için idealdir. 


Modern / Çağdaş Dans

Modern dans, 20. yüzyılın başlarında Isodora Duncan ve Martha Graham gibi dansçı ve koreograflar tarafından klasik balenin sıkı ve değişmez kurallarına tepki olarak gelişen, zaman içinde kendi tekniklerini geliştiren bir dans türüdür. Duyguların ifadesinin hareketlere yansıdığı modern dansta amaç, vücudün doğal duruşundan yararlanmaktır. Bedenin kendi ağırlığı doğal ama kontrollü bir şekilde kullanılır. Kondisyonu, algı ve koordinasyonu arttırır. 
Modern Jazz Dans
Modern dans tekniklerinin 8-13 yaş grubu için sevdikleri müzik ve dans teknikleriyle birlikte öğretilerek eğlenerek dans etmeyi öğrenmelerini amaçlar.

Klasik Bale

İlk olarak İtalya’da Rönesans döneminde görülen bale, öğretisi uzun zaman alan bir danstır. Klasik bale eğitiminde en yaygın olan metodlar Vaganova (Rus), Cecchetti (İtalyan), Royal Bale ve Dans Okulu Kraliyet Akademisi (İngiliz) ve Balanchine (Amerikan) metodlarıdır. Balenin en önemli özellikleri, zarif ve akıcı bir dans biçimi olması ve bacakların turnout adı verlen kalçadan dışa dönük bir şekilde beş temel pozisyonda yapılmasıdır. Klasik Bale, gelişme çağındaki çocuk ve gençlerin bedenlerinde kas ve iskelet sistemini doğru yönde çalıştırırken; koordinasyon, algı, duyarlılık ve paylaşım bilinci gelişiminde de önemli bir rol oynar. 

pilates, aletli pilates, yoga, yoga erenkoy, Ozge Derman Studio, yoga bagdat caddesi, dans dersi, , ozge derman studio istanbul, yoga bagdat caddesi istanbul, pilates bagdat caddesi istanbul