english below

Milano Nuova Accademia di Belle Arti, 'Moda Tasarımı' Bölümü 2003 mezunu olan Dr.Özge Derman, 2012'de Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi 'Dans' Anasanat Dalı'ndan ikinci lisans derecesini almıştır. Bu eğitim süresince birçok yerli ve yabancı eğitmen ile Modern Dans, Klasik Bale, Doğaçlama, Dans Repertuarı ve Kompozisyonu, Anatomi, Müzik ve Ritim üzerine çalışmıştır. 2000 senesinde Paris Institut Duperré’de Moda tasarımı, 2009 senesinde Antwerp Koninklijk Conservatorium’da Dans eğitimleri almıştır. 2015 yılında Paris Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS)'den 'Sanat ve Dil' alanında master derecesini almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Galatasaray Üniversitesi 'Sosyoloji' alanında ikinci master derecesini almıştır. EHESS Paris'ten Sosyoloji doktora derecesi bulunmaktadır, sanat alanında Fransa'da doçent ünvanına hak kazanmıştır.

Balanced Body (USA) Pilates Matwork, Reformer ve Trapeze Cadillac, Barrel ve Chair Sertifikaları'na sahiptir. Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi (SVYASA-Hindistan 250 saat / Yoga Alliance E-RYT200) ve Simon Park Liquid Flow Yoga 300 saat (RYT500)Yoga eğitmenliği sertifikasına sahiptir. Shaqtiwe.com kurucusu ve tasarımcısıdır. Moda Tasarımcısı olarak Türkiye’de ve yurtdışındaki profesyonel tasarımcı olarak iş hayatı yanında kendisine ait birçok koreografiyi sergileme firsatı bulmuştur. Avusturya, Belçika, Fransa, İstanbul ve Hollanda'da workshoplara katılmıştır.  2010 yılında Pilates, Dans ve Bale eğitimi vermek amacıyla Özge Derman Studio’yu kurmuştur. Kendisi Paris'te ikamet etmekte, özel ve grup pilates, yoga ve barre dersleri vermeye devam etmektedir. Fransa'da devlet diplomalı sport eğitmenidir. 


ÖZGE DERMAN


pilates, yoga, çağdaş dans ve bale eğitmeni

Dr. Özge Derman currently lives in Paris, France. She holds a B.A. in Contemporary Dance from Yildiz Technical University Arts and Design Faculty in Istanbul. Graduated in 2012, she trained with many local and international teachers in modern dance, classical ballet, improvisation, choreography, dance repertoire and composition, anatomy, music and rhythm. She studied dance, ballet and improvisation at Koninklijk Conservatorium in Antwerp (BE) in 2009. She has French Diplome d'état (DE) in contemporary and jazz dance.

She is a Balanced Body (USA) Comprehensive Pilates instructor since 2010 and Swami Vivekananda Yoga University (SVYASA-India 250 hours / Yoga Alliance E-RYT200) Yoga instructor since 2016. She received her 300h teacher training from Simon Park Liquid Flow Yoga (RYT500)  in 2021. She founded, managed and taught at her dance, pilates and yoga studio in Istanbul between 2010 and 2019. She is currently teaching pilates, yoga and barre classes in Paris. She speaks English, French, Italian and Turkish. She is a qualified Sports Educator (CQP ALS AGEE) to teach and to educate others in France. 

In addition, she is associate professor in Arts. She holds a second B.A. degree in Fashion Design from Nuova Accademia di Belle Arti in Milan (IT). She holds one M.A. degree in Sociology from Galatasaray University in Istanbul and a second M.A. degree in Arts&Languages from Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS) in Paris. She holds a Ph.D. Sociology at EHESS. She is specialised in artistic practices, performance and performativity in contemporary social movements. 

Özge Derman founded Shaqtiwe, yoga & pilates & sportswear brand in 2016. (shaqtiwe.net)  

Ayşe Derman

2008 senesinde Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan Ayşe Derman, 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi'nden Pazarlama İletişimi Master derecesini almıştır. Üniversite eğitiminin yanında uzun yıllar farklı eğitmenlerden pilates, modern dans ve bale eğitimi almıştır ve Balanced Body Pilates Mat ve Reformer Eğitmenlik Sertifikaları'na sahiptir. 2014 yılından itibaren Özge Derman Studio'da Pilates mat ve reformer eğitmenliği yapmaktadır. İletişim ve pazarlama alanındaki kariyerini 2017 itibariyle Özge Derman Studio'da stüdyo yöneticisi ve eğitmen olarak; Shaqtiwe 'de pazarlama ve iletişim yöneticisi olarak sürdürmektedir.

AYŞE DERMAN

pilates eğitmeni

Copyright Özge Derman Studio