Ayşe Derman

Pilates eğitmeni

2008 senesinde Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan Ayşe Derman, 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi'nden Pazarlama İletişimi Master derecesini almıştır. Üniversite eğitiminin yanında uzun yıllar farklı eğitmenlerden pilates, modern dans ve bale eğitimi almıştır ve Balanced Body Pilates Mat ve Reformer Eğitmenlik Sertifikaları'na sahiptir. İletişim alanında halen sürdürdüğü kariyerinin yanısıra 2014 yılından itibaren Özge Derman Studio'da Pilates mat ve reformer eğitmenliği yapmaktadır.

İpek Yılmaz

zumba ve pilates eğitmeni

1972 doğumlu İpek Yılmaz, Marmara Üniversitesi Ekonomi lisans ve marketing management yüksek lisansına sahiptir. 11 yıllık profesyonel yöneticiliğinin ardından hobi ile işi birleştirip Zumba ve koşuyu hayatının odağına koymaya karar vermiştir. Zumba ile 2009 senesinde Beto Perez'in Türkiye'ye gelmesi ile tanışmış ve kendisinin verdiği masterclass'ı tamamlamasıyla da Zumba ailesine katılmıştır. Koşuya da 2009 senesinde ilk kez Antalya'da düzenlenen Runtalya maratonunda 10k koşarak başlamış, o zamandan beri tüm Avrasya şimdiki adıyla istanbul maratonuna katılmaktadır. İpek hoca halen lisanslı atlet olarak yurtiçi ve yurtdışında maratonlara katılmakta ve zumba eğitmeni olarak Özge Derman Studio'da ders vermektedir.
 

 

 


Seçil Kaynarkan Yenigün

Pilates ve modern dans eğitmeni

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi, Dans Anasanat Dalı’ndan mezun olan Seçil Kaynarkan bu eğitim kapsamında Modern Dans, Klasik Bale, Drama ve Doğaçlama, Dans Tarihi, Dans Araştırmaları, Sanat Pedagojisi, Müzik ve Ritim, Anatomi, Dans Kompozisyonu ve Repertuarı derslerini almıstır. Bircok yerli  yabancı eğitmen ve koreograf ile çalışmış, eğitim hayatı süresince ve sonrasında kendi koreografilerini sergileme fırsatı bulmuştur. Yurt içinde; Genç Günler Festivali, Dünya Dans Günleri, Seas Festivali, Uluslararası Dans Kamera Festivali, ODTÜ Çağdaş Dans Festivali, yurtdışında; 4. Uluslararası Venedik Çağdaş Dans Festivali gibi festivallerde dans etmistir. 2005-2008 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Asistan Ögrenci olarak eğitimine devam ederken Istanbul Dans Tiyatrosu’nun projelerinde dans etmistir. Anatomi /Biomekanik, Egzersiz Fizyolojisi, The Pilates Coach Matwork Seviye-1 ve 2 ve Reformer Seviye-1 ve 2 Uluslararası Eğitim sertifikalarına sahiptir.  Eğitmenliğinin yanında halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nda dansçı olarak çalışmaktadır.